برو به محتوای اصلی
علیرضا غفاری ، مدیر عامل شرکت پردیس Pardisco

نمی‌توان با توجه به شرایط مالی فعلی در کشور(بخصوص شهرداری ها) انتظار داشت که شهرداری در همه جای شهر مسیرهایی را برای رفت و آمد دوچرخه در نظر بگیرد یا ایستگاه‌هایی را بنا کند.

 

شهرداری باید حسب روش شناسی مشخصی، محل‌های پرتردد(پر مخاطب) را شناسایی کند:

  1. در فاز اول باید محل‌هایی را شناسایی کند که دوچرخه‌ها قفل می‌شوند(پارک می‌شوند). یعنی به واسطه مشاهدات محلی توسط کارکنان بی شمار شهرداری و اعلام محل پارک دوچرخه‌ها، محل استقرار دوچرخه‌ها در خیابان، کوچه‌ها و گذرها شناسایی شود.(بر اساس یک روش شناسی مشخص)
  2. در فاز دوم برای اثبات ادعای فاز اول مبنی بر شناسایی شدن محل پارک دوچرخه‌ها، قفل‌های هوشمندی برای نگهداری دوچرخه در محل مورد نظر تعبیه شود که امکان شمارش پارک دورچرخه‌ها را داشته باشد.
  3. در فاز سوم حسب خروجی قفل‌های هوشمند می‌توان به صورت متمرکز روی محل‌های شناسایی شده هزینه کرد و ایستگاه‌های دوچرخه و محل حرکت آنها را ایجاد نمود و آنها را در اختیار شرکتهایی گذاشت که در حوزه حمل و نقل با دوچرخه(مثل بیدود) فعالیت می‌کنند.

 

ساخت ایستگاه دوچرخه یا محل تردد آن صرفا بر اساس اینکه "فکر می‌کنم اینجا جای خوبی برای احداث ایستگاه دوچرخه باشه" هدر دادن سرمایه است و قطعا خروجی نخواهد داشت.

 

۲
نمایش سوال